11 listopada - pomysły na Święto Niepodległości w Łodzi

Kolejny raz w tym roku doczekaliśmy się dłuższego weekendu. Jeżeli jesteście w Łodzi i szukacie inspiracji na ciekawe sposoby na spędzenie czasu w świąteczny poniedziałek, to doskonale trafiliście. Mamy dla Was kilka miejsca, które warto odwiedzić w Święto Niepodległości lub w najbliższym czasie. Zaciekawieni? No to w drogę.

Pierwsza nasza propozycja to bardzo ciekawe miejsce, dostępne dla zwiedzających 11 listopada to schron przeciwlotniczy na Brusie. Podejrzewamy, że dotąd nie mieliście okazji zobaczyć tego miejsca od środka. A wyjątkowo zachęcamy! W schronie znajduje się mnóstwo interesujących eksponatów. Opiekują się nim prawdziwi pasjonaci, którzy opowiadają niezwykłe historie o tym miejscu. Jeśli unikacie obiektów muzealnych ze względu na ich zadufanie to tutaj poczujecie się jak mile widziani goście. Przekonajcie się sami, bo to jedna z nielicznych okazji, by zajrzeć do środka schronu na Brusie.

Adres: Konstantynowska 98

 

Schron na Brusie

Zobacz więcej

 

Zastanawiacie się jakie miejsce trzeba odwiedzić 11 listopada w Łodzi? Oczywiście należy złożyć wizytę przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego! Wiecie gdzie w Łodzi stoi pomnik Marszałka? Podpowiadamy: na placu przy Łódzkim Domu Kultury. Wiedzieliście? Znacie to miejsce? Podpowiadamy, że to ciekawy punkt wyjściowy do dłuższego spaceru. Możecie wybrać się na dworzec i pospacerować przy EC1 albo przejść się na ulicę Piotrkowską, gdzie atrakcji nie brakuje. Możecie też wybrać się Kilińskiego, czyli najbardziej łódzką z łódzkich ulic. Albo Narutowicza, która oferuje sporo ciekawych miejsc. Jest tyle możliwości! A okolica zmienia się bardzo dynamicznie.

 

Pomnik Piłsudskiego

 

Trzecie miejsce, gdzie możecie szukać okolicznościowych atrakcji, to rynek Manufaktury. Od 11 do 18 zaplanowano tam dużo wydarzeń. Przy okazji pamiętajcie, aby się rozejrzeć po budynkach należących niegdyś do imperium Izraela Poznańskiego. Zachęcamy też do spaceru wokół pałacu. Chociaż wciąż jest w remoncie, to fasada od strony ul. Ogrodowej wydaje się już gotowa.

Adres: Karskiego 5

 

Pałac Poznańskiego

Zobacz więcej

 

Muzeum Tradycji Niepodległościowych

Miejsce, które jest absolutnie obowiązkowe w okolicy 11 listopada to Muzeum Tradycji Niepodległościowych. Muzeum Tradycji Niepodległościowych ma bardzo ciekawe zbiory i wydaje się być najlepszą destynacją związaną ze świętem 11 listopada.

Adres: Gdańska 13

 

Muzeum Tradycji Niepodległościowych

Zobacz więcej

 

Palmiarnia w Łodzi

Ostatnia propozycja jest dla tych, którzy chcą odpocząć i się zrelaksować. Również od podniosłego, niepodległościowego klimatu. Jeżeli macie ochotę odciąć od wszystkiego, to koniecznie zajrzyjcie do Palmiarni. Do 17 listopada znajdziecie tam ekspozycję storczyków. Jeśli jesteście fanami tych roślin, to miejsce idealne dla Was. Co więcej, uzyskacie profesjonalne porady na temat pielęgnacji orchidei. Zdobędziecie specjalistyczną wiedzę i uciekniecie od zgiełku miasta. I zdecydowaną zaletą jest wysoka temperatura. Wizyta w Palmiarni to zawsze takie mini wakacje.

Adres: Piłsudskiego 61

 

Palmiarnia

Zobacz więcej

 

Miłego poniedziałku!

You may also like