5 najczęściej czytanych artykułów w 2017 roku

Zobacz najlepsze wpisy lub nadrób zaległości jeśli coś przegapiłeś

5 najczęściej czytanych artykułów w 2017 roku.

Przed sylwestrową gorączką chcemy podrzucić Wam krótkie zestawienie najpopularniejszych artykułów zamieszczonych na blogu w tym roku. Do każdej pozycji dodajemy krótki opis oraz link do całego tekstu. Jeśli coś Wam umknęło, możecie nadrobić. Zapraszamy zatem do zapoznania się z rankingiem: 5 najczęściej czytanych artykułów w 2017 roku.

Las Ruda Popioły – w poszukiwaniu duchów

To zdecydowanie najczęściej przeglądany przez Was artykuł. Zamieszczamy w nim krótką historię lasu, jego najciekawszych miejsc oraz mrocznej tajemnicy związanej z duchami. Jeśli nie mieliście jeszcze okazji go przeczytać, link do niego zamieszczamy poniżej. Warto również przy okazji tego wpisu zapoznać się również z krótką historią Pensjonatu Teodora Steigerta.

 

W poszukiwaniu duchów

Las Ruda Popioły

Szukam duchów

 

Czy w Łodzi jest zamek?

Owszem jest, o ile użyjesz do tego odrobiny wyobraźni. W dość prowokacyjny sposób wskazaliśmy 8 najciekawszych pozycji z miejskiego pejzażu fabrykanckiej zabudowy Łodzi. Najbardziej okazałe i forteczne budynki znalazły się w naszym rankingu. Najwyraźniej przypadł on czytelnikom do gustu, bo zajął drugie miejsce pod względem popularności. Zatem jeśli ktoś ma jeszcze wątpliwości, co do tego czy w Łodzi jest zamek – odsyłamy do naszego wpisu.

 

Odpowiadamy na pytanie

Czy w Łodzi jest zamek?

Przekonaj się

 

 

Co robić w weekend w Łodzi? – czyli propozycje spaceru według naszego pomysłu

Ten krótki cykl wpisów zawiera zamieszczone na mapie punkty, które składają się na prostą trasę wycieczkową. W ramach wpisu staramy się przybliżyć nieco historie odwiedzanych miejsc, ich największe walory oraz podpowiedzieć dla kogo spacer byłby najlepszym pomysłem. Przekonajcie się sami, jeśli nie macie jeszcze pomysłu na to, co robić w weekend w Łodzi! I nie tylko w weekend.

 

Nie masz pomysłu na weekend

Spaceruj razem z nami

Zobacz propozycje spacerów

 

 

Czy Ty mówisz po łódzku? – sprawdź się sam w naszym quizie

Choć quiz o łódzkiej gwarze był już naszym szóstym wpisem całego cyklu, to cieszy się on sporą popularnością. Do tej pory wzięło w nim udział ponad 400 osób. Zatem jeśli potrafisz odgadnąć czym jest angielka, krańcówka i migawka to znak, że gotów jesteś zmierzyć się z naszym quizem.

Znasz wszystkie łódzkiej wyrazy?

Sprawdź się w Quizie

Rozpocznij

 

A może inny quiz?

Zobacz wszystkie quizy

Zaglądam

Willa Edwarda Herbsta

Nasz krótki ranking zamyka bajeczna willa u zbiegu ulic Przędzalnianej i Tymienieckiego. Mowa oczywiście o willi Edwarda Herbsta, czyli charakterystycznego punktu w pejzażu Księżego Młyna. Obok loftów Scheiblera i zabytkowej straży pożarnej na Księżym Młynie jest to częsty punkt wycieczek turystów. Nie ma się z resztą czemu dziwić bowiem willa jest wspaniałym muzeum dawnego fabrykanckiego bogactwa i splendoru. Dodatkowych atrakcji dostarczają także wystawy interaktywne czy bogata kolekcja obrazów w tym oryginalnego Matejki…

 

Z wizytą u fabrykanta czyli

Willa Edwarda Herbsta

Zwiedzam

 

 

 

…. jako bonus dorzucamy wpis, który prawie załapał się do rankingu. A to pewnie dlatego, że nazwaliśmy Bałuty… największą wsią w Polsce!

Bałuty czyli

Rzecz o największej wsi świata

Jak to wieś?

You may also like