Arboretum w Rogowie

Ponieważ byliśmy w Muzeum Kolei Wąskotorowej, to nie mogliśmy odmówić sobie przyjemności, żeby zobaczyć również pobliskie Arboretum w Rogowie. To tylko 2 kilometry do przejechania!

Jeśli jeszcze nie czytałeś wpisu o

Kolei Wąskotorowej w Rogowie

Zajrzyj koniecznie

 

Arboretum w Rogowie

Od razu musimy się przyznać, że nie jesteśmy szczególnymi znawcami roślin. Po prostu lubimy, kiedy jest zielono i ładnie. Nie mieliśmy innych oczekiwań, co do tego miejsca. Pojechaliśmy z ciekawości. I nie zawiedliśmy się.

Zbiór roślin jest bogaty. Każdy okaz jest opisany. Większość na tabliczkach, ale egzotyczne okazy tuż przy wejściu znajdowały się w donicach z wygrawerowanymi opisami. Co więcej, za dodatkową opłatą można wypożyczyć audioprzewodnik – świetna, nowoczesna forma zwiedzania, która ułatwia poruszanie się po arboretum. Byliśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni taką opcją.

Co nam się podobało w Arobretum w Rogowie? Po całym terenie rozsianych jest mnóstwo ławek, na których można odpocząć. Znaleźliśmy kilka huśtawek oraz hamaków na dłuższy relaks w pięknych okolicznościach przyrody. Na swojej drodze mijaliśmy też stół i krzesła, idealne na wygodny posiłek. Ciekawie zaaranżowane jest alpinarium.

Dla kogo?

To miejsce jest doskonałe dla wszystkich, którzy szukają ciszy, spokoju i kontaktu z naturą. Dla miłośników roślin i ciekawych okazów. Bez względu na wiek – teren arboretum jest spory, ale ścieżki są wygodne, a co kilka kroków można znaleźć ławkę, by odpocząć.

Widzieliśmy trochę rodzin z małymi dziećmi. Maluchy najczęściej spały w wózkach. Jednak starszaki mogą nie docenić szerokiego spektrum gatunków, więc mogą się trochę nudzić. Uprzedzamy.

 

więcej na temat Arboretum w Rogowie znajdziecie też na stronie internetowej.

You may also like