Co robić w weekend w Łodzi #1

 Co robić w Łodzi na weekend, czyli propozycja spaceru na 30 minut!

Jeśli nie macie jeszcze pomysłu na weekend w Łodzi, podpowiadamy Wam krótki, ale bardzo interesujący spacer. Zahaczymy o kolebkę fabrykanckiej Łodzi, odkryjemy gdzie znajdował się Plac Leonarda, odsłonimy nieznaną historię znanego wszystkim pomnika, a na finał zajrzymy do bajkowego rektoratu Politechniki Łódzkiej.

Skrót spaceru:

Cała trasa przewiduje
4 przystanki.

Spacerując pieszą przejdziesz ok. 2,5 km.

Spacer zajmie ok. 30 minut nie licząc czasu poświęconego na każdy przystanek.

Odwiedzisz
4 wyjątkowe miejsca na mapie ciekawych miejsc w Łodzi.

Cała trasa punkt po punkcie

Przystanek początkowy: – Park Legionów

Możecie w tym miejscu spokojnie zaparkować auto od strony Placu Niepodległości lub w okolicach znajdującego się w pobliżu rynku. W sobotę może być trochę tłoczno z rana, w niedzielę nie powinno być problemu. Zarówno Park Legionów jak i Plac Niepodległości to bardzo ciekawe miejsca, których historię pokrótce przytoczyliśmy poniżej.

 

Park Legionów i niezwykła historia

Placu Leonarda

Przeczytaj

 

Plac i Park Reymonta 

Niespełna kilometr dalej znajduje się 2 przystanek. Pieszo dojście do niego zajmie Wam nieco ponad 10 minut. Z Placu Reymonta wystarczy przejść kilkadziesiąt metrów, aby dotrzeć do znajdującego się obok Parku Reymonta. Zwróćcie uwagę w tym miejscu na: Pomnik Reymonta, zabytkowy dworek Geyera, dawną willę właściciel Białej Fabryki, staw i park. W parku jest darmowe WiFi 🙂

 

Tylko 1 kilometr dzieli Cię od

Krótkiej historii Placu Reymonta

Zobacz

 

Biała Fabryka Ludwika Geyera

Punkt kulminacyjny wycieczki to Biała Fabryka. Dla tych, którzy nie mają czasu na jej zwiedzanie polecamy szybkim krokiem przejść przez skansen (wejście znajduje się od strony ulicy Milionowej ) oraz zobaczyć dziedziniec fabryki i legendarny komin. Dla tych, którzy mają dłuższą chwilę – uwaga w SOBOTY ZA DARMO! Więcej tutaj: centralne muzeum włókiennictwa.

 

A po sądziedzku

Centralne Muzeum Włokiennictwa

Zobacz

 

Na finał Willa Reinholda Richtera

Willa jest oddalona o około 850 metrów od Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Dotrzecie tam pieszą w około 10 minut. Na miejscu nie przegapcie takich obiektów jak: Willa Reinholda Richtera oraz druga, tajemnicza willa w tle, niewielki park z wyjątkowym pomnikiem natury.

 

Ostatni kilometr i dotrzesz do

Bajecznej Willi Richtera

Zobacz

You may also like