Co robić w Łodzi? Top 5 miejsc dla dzieci

Wakacje w mieście? Szukacie inspiracji i atrakcji dla dzieciaków? Przychodzimy z pomocą. Mamy dla Was dzisiaj najlepsze 5 miejsc na rodzinne popołudnie. W najbliższy weekend w Łodzi nie będziecie się nudzić!

 

ZOO, czyli obowiązkowy punkt programu

Nie ma lepszego miejsca na rodzinne popołudnie w Łodzi niż wizyta w ogrodzie zoologicznym. Dzieciaki kochają zwierzęta i już! Nie ma powodu, aby z tym walczyć. ZOO się aktualnie modernizuje, ale mimo tego i tak warto tam zajrzeć. Na odwiedziny w swojej wolierze czekają m.in. sępy (odważni mogą wejść do środka! podejmiecie wyzwanie?). Do tego pyszne lody, balon w kształcie ulubionego zwierzątka i przepis na idealny, letni dzień w Łodzi gotowy.

Zobacz z bliska

Zoo

 

Arturówek

Droga prowadząca nad stawy w środku letniego sezonu wygląda niczym deptak we Władysławowie. Królują materace i dmuchane foki. Nigdzie nie poczujecie bardziej wakacyjnego klimatu w środku miasta. To raj dla dzieciaków. Jest plaża, woda, słońca nie gwarantujemy. Można popluskać się w wodzie (plaża strzeżona w sezonie) albo skorzystać z rowerów wodnych. Są place zabaw – jeden standardowy, z huśtawkami i zjeżdżalniami, a drugi wodny. Jak to działa? Zabierzcie dzieciaki i przekonajcie się sami.

Łódzki kurort

Arturówek

 

EC1

To idealne miejsce dla wszystkich ciekawych świata. Centrum Nauki i Techniki oraz planetarium odpowie na wiele pytań, ale również rozbudzi zainteresowania młodych eksploratorów. Nie bierzemy odpowiedzialności za powstałe tam wielkie marzenia maluchów. Nie mniej jednak jesteśmy pewni, że i rodzice dowiedzą się wielu interesujących rzeczy.

Entuzjastom nauki polecamy

EC1

Zajrzyj tam!

Muzeum Kinematografii

Może wizyta w muzeum nie brzmi zbyt interesująco, ale niech Was to nie zmyli. Muzeum Kinematografii jest rewelacyjne! Gwarantujemy, że będą się tam dobrze bawić i dzieci, i rodzice. Znajdziecie tam mnóstwo eksponatów z różnych bajek. Z sentymentem będziecie mogli opowiedzieć dzieciom kim jest pingwin Pik-Pok, bo wiecie, prawda? Zobaczycie też scenografie. Poza częścią bajkową dzieciaki mogą zaciekawić ekspozycje sprzętu filmowego. Całą Łódź filmowa w jednym miejscu.

Historia polskiego filmu

Muzeum Kinematografii

Znasz?

Zdrowie

Dzieci docenią znajdujący się w parku najbardziej zmyślny plac zabaw w Łodzi. My już dawno nie jesteśmy dziećmi, ale i tak jesteśmy nim zachwyceni. Dlatego koniecznie zabierzcie tam dzieciaki, jesteśmy bardzo ciekawi ich opinii.

Nowy plac zabaw

Zdrowie

 

To co, jakie macie plany na weekend w Łodzi?

You may also like