Deprecated: Required parameter $id follows optional parameter $suffix in /home/kuziorad/domains/bujamsie.pl/public_html/wp-content/themes/thestory/functions/functions-general.php on line 705
Czekolada w stylu retro

Przeglądając zdjęcia, przypomnieliśmy sobie o kawiarni Czekolada Retro Cafe, do której trafiliśmy zupełnie przypadkiem w pewne deszczowe popołudnie. Wspominaliśmy Wam już o nim tutaj. Kawiarnia mieści się przy ulicy Moniuszki 11. Bardzo dyskretny szyld zaprasza do bardzo niezwykłego miejsca.

Retro Cafe znajduje się na parterze kamienicy, w bardzo obszernym mieszkaniu. Wystrój wnętrza utrzymany jest w domowym, przytulnym klimacie. Różne fotele i foteliki, stoły i stoliki, kredensy, szafy oraz dywany porozstawiane po pokojach przywołują na myśl mieszkanie w zupełnie starym stylu. Określenie to jest jak najbardziej pozytywne. Całość ‘ocieplają’ ciężkie zasłony, różne bibeloty, serwety i dywany. Jesteśmy raczej entuzjastami nowoczesnego, lekkiego stylu, ale w Retro Cafe naprawdę czuliśmy się rewelacyjnie.

Karta również zaskoczyła nas pozytywnie. Szeroki wybór napojów spowodował, że dłuższą chwilę musieliśmy poświęcić na decyzję. Mamy postanowienie, że następnym razem zajrzymy tam na ciasto, ponieważ wypieki wyglądały bardzo apetycznie. A jeszcze lepiej pachniały! Całości dopełniała przemiła pani, która podała nam zamówione pyszności.

Uważamy, że to świetny pomysł na aranżację wnętrza. Co ciekawe, w mieście, w którego centrum są prawie 4 tysiące kamienic wcześniej nie trafiliśmy na kawiarnię o podobnym charakterze. Czyżby taki prosty pomysł nie był wcale taki oczywisty? Wydaje się nam, że kawiarnia Retro bardzo fajnie wpisuje się w klimat miasta. Naszym zdaniem powinna znaleźć się na obowiązkowej liście miejsc do odwiedzenia w Łodzi. Turyści będą mogli poznać namiastkę kamieniczno-pałacowej atmosfery miasta. Natomiast Łodzianie powinni zajrzeć na ul. Moniuszki 11, aby sobie o tej atmosferze przypomnieć. Wszystkim z kolei, przyda się chwila wytchnienia i spokoju w bardzo stylowym wnętrzu. Przy okazji dodamy, że na samym końcu amfilady znajduje się kącik dla dzieci. Świetny pomysł – nawet rodzice będą mogli złapać oddech, w czasie gdy pociechy mogą bawić się w najlepsze.

Urzekł nas wyjątkowy klimat tego miejsca, niepowtarzalna aranżacja wnętrza kawiarni. Przy filiżance przepysznej kawy z mięta i kubku gorącej czekolady podziwialiśmy piękny wystrój i czuliśmy się jak w luksusowym pałacu, niemalże na miarę pałacu Herbsta! Gorąco polecamy to miejsce!

Retro Cafe na mapie Łodzi

You may also like