Plażing w mieście, czyli gdzie w Łodzi poczuć wakacyjny klimat

Chcielibyście poczuć się jak na wakacjach, ale nie możecie sobie pozwolić na wyjazd? Nie ma problemu. Podpowiadamy Wam dzisiaj, gdzie w Łodzi można się opalać i poczuć naprawdę wakacyjny klimat. Weźcie kocyk i koniecznie krem z filtrem. I lecimy.

 

Stawy Jana

Wyjątkowe miejsce, idealne nie tylko do plażowania. Kocyk możesz rozłożyć bezpośrednio nad wodą na piasku albo odrobinę dalej na trawniku. Ale to miejsce atrakcyjne nie tylko do biernego odpoczywania. Spędzicie tam dzień bardzo aktywnie. Możecie pograć w siatkówkę, piłkę nożną. Jest sporo miejsca, więc i w badmintona dacie radę. Jeżeli pojedziecie na rowerze, to poskaczecie w skate parku. A po stawach popływacie rowerem wodnym. Bardzo przyjemne miejsce!

Idealne miejsce, czyli

Stawy Jana

Stawy Stefańskiego

Bez wątpienia spędzicie tam bardzo miły dzień. Jeżeli opalanie się Wam znudzi, to może popływacie łódką? Albo spróbujecie wakeboardingu? Znajduje się tu bowiem jedyny w Łodzi Wale and Roll Park. My nie próbowaliśmy, ale wygląda fajnie. Może damy się namówić następnym razem. A Wy? I jeszcze jedno. Podczas pakowania zabierzcie ze sobą małe co nieco na grilla. Są przygotowane specjalne miejsca do grillowania.

Polecają się odnowione

Stawy Stefańskiego

Arturówek

Tam poczujecie się niemal jak nad Bałtykiem 😉 Jest wszystko! Plaża, woda, a nawet ośrodek wczasowy. Droga prowadząca do Arturówka w sezonie wygląda niemal jak deptak w nadmorskiej miejscowości, nad którym królują dmuchane zabawki i materace. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji zobaczyć tego na własne oczy, to koniecznie sprawdźcie. Weźcie krem z filtrem, ręcznik kąpielowy, dobrą książkę i gwarantujemy, że nie będzie chciało się Wam wracać z kurortu Arturówek.

Łódzki kurort

Arturówek

Jak widzicie, jest w Łodzi kilka miejsc, w których można poczuć wakacyjny luz. Mamy jeszcze dla Was jedną podpowiedź. Jeśli macie mało czasu i wyprawa nad wodę nie wchodzi w grę (chociaż ta woda przecież jest w obrębie miasta i dojedziecie tam autobusem!), to polecamy relaks w łódzkich parkach. A tych jest przecież do wyboru, do koloru!

 

Udanych wakacji!

You may also like