Deprecated: Optional parameter $suffix declared before required parameter $id is implicitly treated as a required parameter in /home/kuziorad/domains/bujamsie.pl/public_html/wp-content/themes/thestory/functions/functions-general.php on line 705
Co robić w Łodzi w majówkę | Łódź naszym okiem

Co robić w Łodzi w majówkę

czyli 10 propozycji na udany weekend

Co robić w Łodzi w majówkę ?

Pogoda w tym roku jest raczej przeciętna. Bo choć nie pada, to pochmurne niebo i niska temperatura nie sprzyjają aurze grillowania. Na dobrą pogodę przyjdzie nam jeszcze chwilę zaczekać. Zatem co robić w długi weekend w Łodzi?

I. Ogród botaniczny kusi tulipanami

Nie trzeba być wielkim entuzjastą florystyki, aby móc bez przeszkód podziwiać tulipany w ogrodzie botanicznym. 40 różnych odmian tulipanów w sile ponad 60 tys. egzemplarzy daje naprawdę niezły efekt. Jeśli dodamy do tego spokojną, leśną aurę całego ogrodu botanicznego, może okazać się, że spędzimy tam kilka dobrych godzin na udanej zabawie. Prócz eksponatów naturalnego pochodzenia, w ogrodzie botanicznym znajduje się również niewielka wystawa przypominająca skansen. Ogród botaniczny będzie dobrym miejscem na wypoczynek dla rodziców z dziećmi, par poszukujących miejsca na spokojny spacer oraz tych, którzy poszukują miejsca na wypoczynek z książką.
Ogród dostępny jest za opłatą (8 zł bilet normalny, 4 zł bilet ulgowy) i zaprasza już od godziny 9:00. Zobacz stronę

Łódzki ogród botaniczny

60 tys. tulipanów

Zobacz je wszystkie

II. Koncert w Parku Źródliska

Znajdująca się niedaleko Palmiarni altana w Parku Źródliska już w niedzielę rozbrzmieje muzyką otwierając sezon koncertowy łódzkich parków. O godzinie 16:00 wystąpią w niej Orkiestra Kameralna Polish Camerata. O parku Źródliska w Łodzi pisaliśmy więcej tutaj i mamy nadzieje, że zachęcimy Was do udziału w zabawie.

III. Zajezdnia na Brusie zaprasza do Muzeum tramwajów i autobusów.

Już 1 maja w godzinach 12:00 – 16:00 oraz 3 maja od 12:00 do 18:00 Zajezdnia Muzealna Brus zaprasza na darmowe zwiedzanie zabytkowych tramwajów i autobusów. To okazja, aby zobaczyć wiele różnych, wyjątkowych modeli tramwajów wraz z oryginalnym wyposażeniem. Wiele eksponatów można obejrzeć od środka i poczuć klimat dawnych lat. Brus to świetna zabawa zwłaszcza dla dzieci. 3 maja kursuje również specjalna linia S, z wyjątkowym wagonem 803N pochodzącym z 1974 roku.

Zajezdnia tramwajowa Brus

Wybierz się na przejażdżkę starym tramwajem

Wsiadam!

IV. Muzeum Pałacu Herbsta

We środę 3 maja Muzeum Pałacu Herbsta zaprasza do zwiedzania pałacowych wnętrz oraz wspaniałego ogrodu przypałacowego. Muzeum jest doskonałą okazją, aby zobaczyć w jaki sposób mieszkali i żyli właściciele fabrykanckich fortun dawnej Łodzi. Starannie odnowione pomieszczenia bogate w wyposażenie i meble adekwatne do epoki. Efektowny jest też ogród. Do zwiedzania jest ponadto galeria sztuki XIX-wiecznej. To miejsce gwarantuje dobrą zabawę dla: entuzjastów wyjątkowych miejsc, rozrywki związanej z historyczną stroną miasta Łodzi, entuzjastów sztuki, amatorów wypoczynku pod gołym niebem w otoczeniu starych drzew, starannie zadbanych alejek i okazałej fontanny.

 

Zajrzyj do wyjątkowego pałacu

Edwarda Herbsta

Zaglądam do środka

V. Muzeum Włókiennictwa – Biała Fabryka

Jeśli macie więcej wolnego czasu i chcecie ambitnie spędzić kilka godzin, warto rozważyć wizytę w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Potocznie zwana Białą Fabryką. Spacer po tym muzeum dostarcza wielu informacji i ciekawostek o rodzinie Geyerów i fabryce. Pozwala również zwiedzić park maszynowy dawnych maszyn do wytwarzania tkanin począwszy od tych napędzanych siłą mięśni, przez parę wodną, a skończywszy na zasilanych elektrycznością. Wartym odwiedzenia miejscem jest również budynek dawnej elektrowni. W tym miejscu zlokalizowaną salę do projekcji filmu opisującego działanie maszyny parowej.
Kilka kroków dalej odwiedzić możemy również łódzki skansen z wieloma ciekawymi eksponatami w tym stary, drewniany kościół oraz okazała, drewniana willa.

We wtorek i środę (2 i 3 maja) Muzeum będzie czynne, w godzinach 9.00-17.00.

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi

czyli Biała Fabryka zaprasza na spacer

Odkrywam historię włókiennictwa w Łodzi

VI. Planetarium EC1

W weekend 29-30 kwietnia oraz 2 i 3 maja od 9:00 do 19:00 czynne jest łódzkie planeterium w EC1.

Planetarium zlokalizowane jest w zabytkowej elektrociepłowni numer 1. Obiekt jest pierwszą łódzką elektrownią. Pochodzi z 1907 roku i działała prawie 100 lat. Od 2001 roku przechodziła gruntowną rewitalizację, która sprawiała, że dzisiaj budynki elektrowni nabrały zupełnie nowego klimatu i wyglądu. Lokalizacja EC1 w bliskiej styczności z nowym Dworcem Fabrycznym w Łodzi sprawi, być może, że EC1 stanie się wizytówką miasta i jedną z głównych atrakcji turystycznych. Po jej zabytkowych wnętrzach mieliśmy okazję spacerować wiele razy. Polecamy krótki artykuł o EC1 zanim wybierzecie się w to niezwykłe miejsce.

Zajrzyj do najstarszej elektrowni w Łodzi

EC1 zaprasza do planetarium

Wybieram się do EC1

VII. Muzeum Kinematografii

Zlokalizowane przy skwerze Leona Niemczyka obok Parku Źródliska, Muzeum Kinematografii w Łodzi to niezwykłe miejsce. Zajmuje pomieszczenia dawnego pałacu Scheiblera. Muzeum jest niezwykle interesującym miejscem. W jego piwnicach mieści się część zawierająca eksponaty związane z produkcją filmów. Na parterze, w zabytkowych, oryginalnych salach pałacowych mieszczą się różne wystawy stałe i czasowe. A na piętrze do zwiedzania jest np. sceneria filmu animowanego, fotoplastykon, poddasze zaś wypełniono eksponatami z wybranych, polskich bajek.

Czas spędzą tutaj dobrze amatorzy kina i historii polskich filmów, entuzjaści sztuki filmowej, ciekawi produkcji filmów „od kuchni” oraz rodzice z dziećmi dla których muzeum ma specjalną wystawę.

Muzeum będzie czynne w weekend 29-30 kwietnia oraz 2 maja.

 

Zobacz pałacowe wnętrza

Muzeum Kinematografii

Zaglądam do środka!

VIII. Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi

Przy okazji 1 i 3 maja miejscem wartym odwiedzenia jest Muzeum Tradycji Niepodległościowych. Muzeum znajduje się niedaleko Manufaktury, przy ulicy Gdańskiej. Muzeum zajmuje budynek dawnego więzienia, w którym swojego czasu przebywał nawet… Sprawdźcie sami!
Muzeum zaprasza do zwiedzania rodziny ze starszymi pociechami. Można tam zajrzeć np. 2 i 3 maja. Na stronie internetowej placówki znajdziecie więcej wskazówek.

 

Na majówkę zaprasza

Muzeum Tradycji Niepodległościowych

Zajrzyj do środka

IX. Śladami Łodzi Filmowej

Jeśli znacie już polecane przez nas muzea i odwiedziliście wszystkie miejsca, które proponujemy, możecie spróbować swoich sił w wycieczce po Łodzi filmowej. Zebraliśmy najciekawsze łódzkie „zabytki”, które odegrały kluczową rolę w wielu wybitnych, polskich produkcjach filmowych. Sprawdźcie w jakich filmach zagrały. W długi weekend możecie mieć okazje zobaczyć każdy z nich z bliska.

Sprawdź które łódzkie zabytki

grały oscarowe role w polskich filmach

Sprawdzam

X. Udaj się na spacer po łódzkich parkach

Zawsze znajdziesz coś ciekawego w którymś z ponad 20 łódzkich parków. Kilometry alejek prowadzących po częściowo leśnych fragmentach parku, stawy i niewielkie rzeki, a do tego rozkwitająca wiosna. Wszystko to dostarczy Wam sporo tlenu i dobrej zabawy. Dla amatorów leśnych spacerów mamy też kilka ciekawych atrakcji na „Popiołach”.

Szukaj duchów w lesie

Ruda Popioły

Szukam

 

Zajrzyj do

Parku Julianowskiego

Zaglądam

 

Kawałek Francji

w Parku Matejki

Odwiedzam

 

Zapraszamy na spacer do

Parku Helenów

Odwiedzam

You may also like