Co ciekawego znajdziesz w Parku Skrzywana

Park Skrzywana i niesamowitya willa Hofferów

Coś co najbardziej inspiruje nas do zwiedzania, to ta nieodzowna nuta niepewności. To właśnie ona zmusza nas, aby zajrzeć w bok, przejść dalej, spojrzeć w górę albo w dół. Najczęściej te właśnie, drobne wysiłki sprawiają, że trafiamy w niezwykłe miejsca.

Takim właśnie miejscem jest Park Skrzywana. Mieści się naprzeciw komendy policji i targowiska „Górniak”, przy ulicy Wólczańskiej.  Kiedyś, był to ogród należący do majątku rodziny Huffer. Dzisiaj to drobny park, któremu bliżej do skweru niż parku z prawdziwego zdarzenia.

Jedna główna ścieżka, kilka raptem niemłodych ławeczek, gęste zarośla oraz rozłożyste drzewa. Od strony ulicy Wólczańskiej wejście do parku może nieść ze sobą pewien niepokój. Głównie o to, co czeka nas dalej, idąc tym szlakiem. Na tych, którzy odważyli się zajrzeć do środka, czeka nagroda.

Wielu z Was szuka na naszym blogu odpowiednika hasła „Zamek w Łodzi”. Choć wiele już w tym temacie Wam podpowiedzieliśmy, to w parku Skrzywana znaleźliśmy kolejny, wspaniały przykład niemal średniowiecznej architektury.

Willa Hoffera powstała jeszcze przed I wojną światową. Utrzymana jest w stylu secesyjnym. Jej niepowtarzalna architektura, strzelista wieżą i wąskie okienka, czynią ją wyjątkowym miejscem, na mapie ciekawych miejsc w Łodzi. W PRL willa służyła jako budynek administracyjny dla firmy „Wólczanka”, teraz jest własnością prywatną. Park Skrzywana jest pozostałością po dawnym ogrodzie Hofferów.
Jeśli szukacie w Łodzi obiektów przypominających średniowieczną warownię, to ta mała willa może okazać się ważnym punktem na Waszej trasie.

Willa rodziny Hoffera – ciekawe miejsca w Łodzi

You may also like