Kawałek tropików w miejskiej dżungli

Palmiarnia w Łodzi

Palmiarnia w Łodzi to takie miejsce, gdzie na chwilę można poczuć się, jak na wakacjach w tropikach. Już od wejścia „toniemy” w gęstwinie tropikalnych palm i innych, równie egzotycznych roślin. Korony niektórych z nich sięgają niemal do sufitu budynku. Spoglądając w górę, można dostrzec nawet rosnące na palmach banany. Aż chciałoby się zerwać jednego lub… całą kiść.

Mimo tego, że pomieszczenie Palmiarni w Łodzi nie jest specjalnie duże, można spędzić tutaj sporo czasu. Ścieżki tematyczne prowadzą w różnych kierunkach. Bogate opisy oraz całkiem pokaźna liczba naturalnych eksponatów przyciągają uwagę.

Co ciekawego można tutaj zobaczyć?

Po pierwsze: Dla tych, którzy znudzą się oglądaniem roślin i krzewów Palmiarnia w Łodzi oferuje jeszcze kilka dodatkowych atrakcji. Możemy przyglądać się rybom w akwarium, a jest co oglądać, bo pływające tam okazy to naprawdę „grube ryby”. Można podziwiać, a nawet dokarmiać żółwie! Obserwowanie ich zmagań zainteresuje i ucieszy niejednego młodego odkrywcę. Nie są to monstrualne okazy jak z wysp Galapagos, a bardziej żółwie znane ze sklepu zoologicznego. Ale jest ich sporo i zawsze wydają się być głodne.

Po drugie: Palmiarnia może być też fajnym pomysłem na romantyczny spacer. Alejki skrywają gdzieniegdzie ukrytą ławeczkę, która wręcz zachęca do… szeptania czułych słówek.

Po trzecie: W Palmiarni w Łodzi dostępne są też wystawy czasowe. Nam udało się kiedyś „wpaść” na wystawę motyli. Było to doświadczenie dość niezwykłe. Motyle były dosłownie wszędzie. Zwiedzających uczulono przed wejściem, aby patrzyli pod nogi, aby przypadkiem nie pozbawić życia któregoś z eksponatów. Zwykle nie mamy okazji zobaczyć tak wielu motyli na raz. I to w tak ogromnej ilości. Mnogość barw i kolorów jest zachwycająca.

Po czwarte: Przy dobrej pogodzie warto zajrzeć jeszcze do ogrodu, który znajduje się na zewnątrz. Ta część Palmiarni jest odrodzona od Parku Źródliska. Warto tutaj zajrzeć chociażby dla pięknej fontanny (latem pływają tutaj żółwie!), uroczej altany oraz pięknych okazów azalii.

Więcej szczegółów na temat Palmiarni znajduje się na stronie.

Palmiarnia w Łodzi w wielkim skrócie:

  • Ciekawe miejsce dla rodzin z dziećmi o ile uprzedzisz wcześniej swoje pociechy, że bieganie po alejkach, wspinanie na drzewa oraz wyjmowanie żółwi z wody nie wchodzi tutaj w grę.
  • Propozycja na niedzielny, poobiedni spacer z opcją romantycznej randki. Jeśli trafi nam się wolna ławka naprzeciwko akwarium, to możemy być pewni że, ryby zapewnią pożądaną dyskrecję.
  • Dobrze wpaść tutaj od czasu do czasu, aby poobcować z roślinnością w wydaniu egzotycznym. Panujący tutaj mikroklimat może być namiastką tropików w najbardziej pochmurny, zimny i deszczowy dzień.

You may also like