Gdzie w Łodzi jest największy plac zabaw?

Zastanawiasz się gdzie dzisiaj wybrać się na plac zabaw w Łodzi? Oferta miejskich parków, z roku na rok, staje się coraz lepsza. Remonty i modernizacje, rewitalizacje  w ramach budżetu obywatelskiego oraz inne inicjatywy sprawiają, że ciekawych miejsc na zabawę w Łodzi przybywa. Jednak jeśli poszukujemy tych najbardziej rozbudowanych i oferujących znacznie więcej niż przeciętny park, warto odwiedzić te miejsca.

Największy park w Łodzi – Park na Zdrowiu

W ubiegłym roku wspominaliśmy na blogu o „najparku w Łodzi”. Niewątpliwie parkiem pod względem największej ilości atrakcji jest Park „Na Zdrowiu” w Łodzi. Oferuje ogromną ilość atrakcji, a jeśli spojrzymy na niego z szerszej perspektywy, okaże się że można w nim spędzić cały dzień, a może nawet i weekend. Dlaczego?

Po pierwsze: Park na Zdrowiu to prawie 200 hektarów terenów zielonych. W parku znajdziemy chyba wszystko co tego typu obiekt może oferować. Leśne ścieżki szutrowe do przejażdżek rowerowych oraz biegania. Leśne ścieżki utwardzone asfaltem, a miejscami kostką brukową – w sam raz na spacer z wózkiem. Dwa stawy do wypoczywania lub ewentualnie karmienia kaczek. Szerokie asfaltowe deptaki do biegania, jazdy rowerem, na rolkach lub zwyczajnie do spaceru. Otwarte przestrzenie zielone pozwalające na relaks, opalanie i piknik w mieście. Można czas spędzać również aktywnie. Park oferuje bowiem kilka boisk do piłki nożnej, koszykówki, tenisa stołowego oraz niewielką siłownie pod gołym niebem.

Po drugie: Park na Zdrowiu dysponuje sporą przestrzenią parkingową. Auto można zostawić praktycznie z każdej strony, choć w weekend znalezienie wolnego miejsca na parkingu obok ZOO w Łodzi to jak wygrać na loterii. Miasto bardzo dobrze zadbało o miejsca parkingowe, znajdują się po tej samej stronie ulicy co park. Oferują wygodne zejścia i bezpieczne miejsca do rozładunku i załadunku sprzętu, wózków itd.

Po trzecie: Jeśli nie możecie wybrać się autem śmiało postawcie na MPK w Łodzi. Bezpośrednio do Parku na Zdrowiu dojechać można tramwajem i autobusem. Linia tramwajowa biegnie przez sam środek parku.

Po czwarte: Park na Zdrowiu oferuje multum atrakcji na świeżym powietrzu. W sezonie wiosennym i letnim wolny czas spędza tutaj bardzo wielu mieszkańców. Jednak jeśli spojrzymy na cały park z szerszej perspektywy to znajdziemy dodatkowe atrakcje. Jedną z nich jest ZOO w Łodzi. Zlokalizowane jest w samym sercu Parku na Zdrowiu. Czy warto się tam wybrać przekonacie się tutaj. To jednak nie koniec atrakcji bo obok parku znajduje się również Ogród Botaniczny w Łodzi. W ogrodzie czas spędzać możemy na wiele różnych sposobów. Od zachwytów nad kwiatami, rzadkimi okazami krzewów i drzew po zmyślne wzniesienia usypane dla ilustrowania roślinności górskiej. Myślicie, że to koniec atrakcji? To co powiecie na skansen w Ogrodzie Botanicznym? Jeśli chodzi Ci po głowie – Gdzie na randkę w Łodzi – postaw na Ogród Botaniczny w Łodzi

 

Po piąte: To zostawiliśmy na koniec. Park na Zdrowiu ma w tej chwili największy plac zabaw dla dzieci. I uwierzcie nam, kto jeszcze go nie widział, niech żałuje. Atrakcji jest tutaj bardzo dużo:

  • szukasz toru rowerowego dla małego dziecka? Wpadaj na Zdrowie w Łodzi,
  • może sam masz ochotę pojeździć po torze rowerowym – nie ma żadnych przeszkód, osobny tor dla większych rowerów” czeka na Ciebie zaraz obok tego dla dzieci,
  • klasyczne drabinki linowe, mosty, zjeżdżalnie, tunele oraz inne atrakcje dla mniejszych i większych dzieci – wszystko to w bardzo bogatym wydaniu oferuje plac zabaw w Parku na Zdrowiu,
  • myślisz że to koniec? To co powiesz na darmową zjeżdżalnie linową?,
  • twoje dziecko bawi się na placu zabaw, to dobrym moment dla Ciebie na trening pod gołym niebem. Na terenie placu zabaw znajduje się również bogata oferta instalacji i poręczy do crossfitu,
  • Ukoronowaniem całego placu jest od teraz niewielkie wzniesienie, na którym zbudowano mniejszy plac zabaw. Wszystkie instalacje są ze sobą połączone mostkami. Do dyspozycji dzieciom oddano ogromne zjeżdżalnie, ścianki wspinaczkowe oraz wiele innych.

Opisany plac zabaw w Łodzi zlokalizowano w miejscu dawnego Lunaparku. Teren został uprzątnięty, wytyczono nowe ścieżki do spacerowania, rozebrano również stare ogrodzenie. W tej chwili plac zabaw w tej części parku stanowi mniej więcej połowę terenu dawnego Lunaparku. Co będzie w drugiej części? Czas pokaże.

Jeśli jednak bliższa jest Wam koncepcja spokojnego placu zabaw dla małych dzieci bez zbędnych i zmyślnych zabaw to Park na Zdrowiu ma coś specjalnie dla Was. Za solidnym ogrodzeniem, w części parku graniczącej z Osiedlem Mireckiego w Łodzi, znajduje się kolejny, klimatyczny plac zabaw. Instalacje dla dzieci zaaranżowano na zasadzie sąsiadujących ze sobą wysp. Każda z nich oferuje inne atrakcje dla dzieci, ale te same rozwiązania dla rodziców. Wyspy otaczają drzewa i krzewy, mnóstwo tutaj ławek, zwłaszcza tych zacienionych. Znaleźliśmy nawet publiczny przewijak. Zgromadzone tutaj instalacje są niestety dość wysłużone i należy im się pilny remont.

 

Arturówek

Arturówek to nazwa miejskiego ośrodka wypoczynkowego w Łodzi. Jest częścią Lasu Łagiewnickiego i aby do niego trafić musimy kierować się na Bałuty (swoją drogą o Balutach popełniliśmy kiedyś bardzo kontrowersyjny artykuł– znajdziesz go tutaj). To kolejne miejsce warte odwiedzenia, jeśli szukamy czegoś na dłużej niż tylko spacer. Miasto przygotowało naprawdę sporo atrakcji. Większość z nich związana jest ze dwoma stawami, które otacza gęsty Las Łagiewnicki. Trafiając w to miejsce możemy liczyć na ciszę i spokój od miejskiego hałasu. Musimy jednak przygotować się na niezły hałas ze strony plażowiczów.

Na Arturówku dostępna jest miejska plaża. W sezonie strzeżona pod okiem ratownika. Posiada strefy wydzielone do kąpieli, również te dla małych dzieci. Prócz tego MOSIR Arturówek oferuje przystań wodną i wypożyczalnie kajaków i rowerków. Rekreacje w tym miejscu można podzielić w zasadzie na dwie części. Część plażowa czyli ratownik, plaża, browary, kiełbaski z grilla i discopolowa muzyka. Część dla entuzjastów spacerów i romantycznego pływania po stawie na rowerku wodnym. W tej części zdecydowanie mniej disco-polo, mniej gołych torsów, klimat piknikowy.

Niedawno odnowiono tutaj chodniki oraz ścieżki rowerowe. W części z miejską plażą dostępne są także dwa place zabaw. Jeden nowoczesny plac do zabawy dla mniejszych i większych dzieci. Drugi, to sezonowy park wodny.

Arturówek to bardzo ciekawa propozycja zwłaszcza dla tych, którzy zamierzają wybrać się tutaj rowerem. Dojazd od strony Bałut jest całkiem dogodny, prowadzi do niego ścieżka rowerowa, a ostatni odcinek to szeroka ulica prowadząca przez gęsty las. Kiedy przejedziemy przez mostek oddzielający od siebie dwa stawy, trafimy do strefy o ograniczonym ruchu ulicznym. Mniej tutaj samochodów, więcej spacerowiczów, hulajnóg, deskorolek no i oczywiście rowerów. Na przejażdżkę można wybrać się po utwardzonych ścieżkach asfaltowych np. wokół stawu. Można również wybrać bardziej wymagające ścieżki leśne. Ścieżki przez Las Łagiewnicki mogą nas zaprowadzić na drugą stronę lasu. Chcecie się przekonać co tam na Was czeka?

 

You may also like