Czy warto wybrać się do łódzkiego Zoo?

Dowiedz się co czeka na Ciebie w Łódzkim Ogrodzie Zoologicznym

Zoo w Łodzi – czy warto się wybrać?

Łódzkie zoo z pewnością nie jest najstarszym w Polsce. Nie jest również największym zoo. Nie posiada super nowoczesnej aranżacji i niesamowicie widowiskowych wybiegów dla zwierząt. Wobec tego czy warto odwiedzić to miejsce? Zdecydowanie tak, bo zoo w Łodzi ma jednak coś, co w zupełności wystarczy, aby dobrze się tutaj bawić.

Mowa oczywiście o zwierzętach, bo niby o czym innym? Przecież do zoo nie chodzi się po to, aby oglądać zwierzęta w ultra futurystycznych klatkach i wybiegach. Oczywiście w tych nowoczesnych klatach, zagrodach i wolierach (to takie bardziej wyszukane zoologiczne słowo oznaczające klatkę) być może sporo ptaków, płazów, gadów i ssaków wygląda zdecydowanie lepiej. Być może nawet lepiej tej całej gromadce żyje się w takich nowych przestrzeniach. Tego nie wiemy z całą pewnością. Z pewnością wiemy jednak, że zwierzęta w łódzkim zoo mają się naprawdę dobrze.

Jakie jest zoo w Łodzi

Jeśli odnieśliście wrażenie, że łódzkie zoo to jakiś skansen rodem z poprzedniej epoki to… niestety miejscami tak właśnie jest. Nie oznacza to jednak, że spacer po tym miejscu jest z tego powodu czymś mniej ciekawym. Wręcz przeciwnie, starsi zwiedzający mogą miejscami poczuć tutaj klimat dawnych lat, młodsi nie zorientują się nawet, co tutaj jest grane. Entuzjaści kultowej zabudowy z boazerii, w niektórych pawilonach, mogą poczuć się jak w domu.

 

Co ciekawego w łódzkim zoo?

Skoro już zdecydowaliśmy się na spacer to co ciekawego można tam odnaleźć?

Po pierwsze

łódzkie zoo ma naprawdę sporo do pokazania. Obiekt ma ponad 16 hektarów i to wystarcza, aby solidnie się tutaj przespacerować (a przy okazji dobrze zmęczyć). Wytyczone ścieżki tematyczne prowadzą nas od miejsca do miejsca tak, aby przypadkiem nie przegapić czegoś interesującego. Zwiedzać można oczywiście na własną rękę, ale wtedy możemy pominąć coś naprawdę interesującego.

 

Po drugie

Zzoo zgromadziło ponad 600 gatunków zwierząt co sprawia, że już w połowie zwiedzania, może zakręcić nam się w głowie. Jest tutaj prawie wszystko czego oczekujemy od tego typu miejsca. Zwierzęta niemal mikroskopijne i te ogromne. Te pływające i latające. Leżące, pełzające, skaczące. Mięsożerne i roślinożerne. Te z ciepłych i zimnych krajów (są nawet pingwiny).

 

Po trzecie

zoo w Łodzi oferuje szereg otwartych atrakcji, zwłaszcza dla tych najmłodszych. Chcesz wziąć królika do ręki? Nie ma sprawy. Odważysz się nakarmić kozę? Proszę bardzo. Zagroda dla zwierząt to jedna z fajniejszych atrakcji jaką napotkaliśmy w zoo w Łodzi. Można tam wejść razem z najmłodszymi i podglądać z bliska życie kóz, królików i innych przydomowych zwierząt.

To jednak nie koniec atrakcji, bo jeśli ktoś potrzebuje mocniejszej dawki adrenaliny może spojrzeć prosto w oczy prawdziwemu sępowi! Dokładnie tak. Woliera dla sępów zaskoczyła nas tak bardzo, że do samego końca nie byliśmy pewni, czy wchodząc do tej klatki nie popełniamy jakiegoś wykroczenia. Albo czy zoo przypadkiem nie testuje naszej naiwności (być może ktoś w monitoringu zakłada się z innym pracownikiem zoo o gruby hajs i obstawia – wejdzie/nie wejdzie, uciekanie czy dojdzie do końca).  Wszystko jednak odbyło się zupełnie legalnie, a do tego bezpiecznie, mimo że sepy to naprawdę potężne stworzenia. Tylko pamiętajcie, że to rozrywka już dla starszych. Nie polecamy wchodzić z maluchami, bo jednak mamy do czyniania z nieprzewidywalnymi: zwierzętami i dziećmi.

 

Po czwarte

i to zostawiliśmy na koniec. Zoo w Łodzi intensywnie zmienia się na lepsze. Miejsce to, na przestrzeni kilku lat, odwiedzaliśmy wielokrotnie. Od pierwszej wizyty, bardzo wiele klatek zostało zlikwidowanych, a w ich miejsce powstały nowoczesne zagrody i pawilony. Według najnowszych planów, niebawem będzie to bardzo nowoczesne zoo, z bogatą ofertą edukacyjną i pawilonami zbudowanymi na wzór tych najnowocześniejszych na świecie. Skoro zatem zabawa w łódzkim zoo już teraz jest tak dobra, to czy można wyobrazić sobie coś lepszego? Oczywiście rozbudowana i modernizacja niesie ze sobą spore niedogodności. Poszczególne części są zamykane, stare klatki burzone lub przebudowywane. Mimo tych niedogodności wciąż spacer po zoo to świetna zabawa.

Dla kogo jest to miejsce?

  • Zdecydowanie dla rodzin z dziećmi. Tymi małymi, większymi i najstarszymi. Liczba zgromadzonych tutaj gatunków jest naprawdę imponująca, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. W każdej chwili możemy spokojnie odpocząć na jednej z licznych ławek wzdłuż alejek. Do tego zoo oferuje jeszcze nowoczesny plac zabaw, część gastronomiczną oraz park linowy.
  • Dla chcących miło spędzić czas w ramach alternatywnego spaceru. Zoo zlokalizowane jest w części Parku na Zdrowiu. Daje nam to ciszę i spokój od ulicznego zgiełku. Miejsce to w tygodniu nie jest tak bardzo oblegane, jak w weekendy.
  • Dla przyjezdnych, którzy poszukują ciekawych miejsc na turystycznej mapie Łodzi. Park jest nieźle skomunikowany, jeśli chodzi o transport miejski. Przez środek parku biegnie linia tramwajowa. Do tego, w kilku miejscach wokół Parku na Zdrowiu, jak i samego zoo dostępne są bezpłatne parkingi.

 

Ciekawostka dla wytrwałych. W zoo w Łodzi możecie podziwiać lwy bengalskie! Jedyna taka okazja w całej Polsce!!!

 

 

Zoo w Łodzi to za mało? – Przeczytaj inne nasze publikacje

 

Stary cmentarz w Łodzi - zobacz najpiękniejsze nagrobki

Stary cmentarz w Łodzi – cmentarz przy Ogrodowej Na jesienne nostalgiczne spacery zdecydowanie polecamy spacery na łódzkie nekropolie. Waszej uwadze […]

Read More
co powiecie na takie zjeżdżalnie? Plac zabaw w Łodzi

Gdzie w Łodzi jest największy plac zabaw?

Zastanawiasz się gdzie dzisiaj wybrać się na plac zabaw w Łodzi? Oferta miejskich parków, z roku na rok, staje się […]

Read More

9 najpiękniejszych zabytkowych willi w Łodzi

Co zobaczyć w Łodzi: 9 najpiękniejszych willi   Zastanawiacie się co zobaczyć w Łodzi? Słyszeliście o tym, że jest tu […]

Read More

Co robić w Łodzi? Top 5 miejsc dla dzieci

Wakacje w mieście? Szukacie inspiracji i atrakcji dla dzieciaków? Przychodzimy z pomocą. Mamy dla Was dzisiaj najlepsze 5 miejsc na […]

Read More

You may also like